Volg Hart van Nederland
Steen van de maan aanraken in Museon

Steen van de maan aanraken in Museon

nieuws

14 juni 2018, 06:58

Link gekopieerd

In het Museon in Den Haag is vanaf donderdag een bijzondere steen te zien. Die komt van de maan. Het publiek mag de steen aanraken, iets wat bij de meeste andere maanstenen op aarde streng verboden is. Zangeres Maan is bij de onthulling in de André Kuiperszaal van het museum. Karsten Klein, tot voor kort wethouder, was vorige maand speciaal naar Houston gevlogen om de steen op te halen. De stad in Texas is de thuisbasis van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA. De steen is in december 1972, met nog honderden andere stenen, meegenomen door astronauten Eugene Cernan en Harrison Schmitt. Zij zijn de laatste mensen die op de maan hebben rondgelopen. De 'Haagse steen' weegt ongeveer 25 gram en is zo'n 3,8 miljard jaar oud. Hij maakt deel uit van een tentoonstelling over de ruimte. Het is niet de eerste keer dat een Nederlands museum een maansteen presenteert. Het Rijksmuseum had er ook eentje in bezit. Maar in 2009 bleek dat een nepsteen te zijn. Het was een stukje versteend hout. Redactie/ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.