Volg Hart van Nederland
Marine: plunderingen en onrustige sfeer

Marine: plunderingen en onrustige sfeer

nieuws

8 sep 2017, 12:24

Link gekopieerd

Op Sint-Maarten vinden nog steeds plunderingen plaats. "Soms in rustige en soms in onrustige sferen", zegt een woordvoerder van de marine. Mariniers en militairen van de marechaussee ondersteunen momenteel de lokale autoriteiten bij het bewaren van de openbare orde en veiligheid. "Zo kunnen de hulpgoederen effectief verdeeld worden zodra deze vanaf Curaçao arriveren." Defensie bekijkt ook op welke wijze medische evacuatie kan plaatsvinden. Het vliegveld van Sint-Maarten is door marinepersoneel opgeruimd. Daarmee is de weg vrij gemaakt voor een vliegtuig van de luchtmacht met nog eens 110 extra mariniers, acht specialisten van de landmacht en genoeg voedsel en drinken voor 40.000 mensen voor de komende vijf dagen.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.