Volg Hart van Nederland
Nationale herdenking voor omgekomen brandweerlieden

Nationale herdenking voor omgekomen brandweerlieden

nieuws

17 juni 2017, 22:08

Link gekopieerd

Zaterdag zijn omgekomen brandweerlieden voor de zesde keer landelijk herdacht bij het Nationaal Brandweermonument in Arnhem. Sinds 5 mei 1945  zijn 91 brandweermensen bij hun werk om het leven gekomen. Overal in het land stonden brandweermensen stil bij hun omgekomen collega's. Om 14.00 uur werd bij de kazernes een ereboog gemaakt met twee brandweerspuiten. Het zit brandweerlieden in de genen: het redden van mensenlevens en het dienen van de samenleving, met gevaar voor eigen leven. Hoewel er veel gedaan wordt aan de bescherming en veiligheid, lopen ze toch gevaar tijdens het werk. Dat wordt altijd pijnlijk duidelijk bij berichten over omgekomen brandweermensen. Sinds 2012 staat in het Gelderse Schaarsbergen het Nationaal Brandweermonument.

Pijn en verdriet delen

Daar wordt op elke derde zaterdag in juni stilgestaan bij de moed en daadkracht van de brandweercollega's die sinds 5 mei 1945 zijn omgekomen tijdens hun werk voor de brandweer. Het is een plek voor nabestaanden en collega’s om samen hun pijn en verdriet te delen en te verwerken. Brandweerlieden werd ook gevraagd hun profielfoto op sociale media zaterdag te vervangen door het zwarte brandweerlogo. Daarnaast ging de vlag halfstok.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.