Volg Hart van Nederland
Internationale storing bij Microsoftdienst zorgt voor problemen bij NS

Internationale storing bij Microsoftdienst zorgt voor problemen bij NS

Reizen

29 okt 2025, 20:49

Link gekopieerd

De Nederlandse Spoorwegen kampten woensdag met een storing in de online-reisplanner, de kaartautomaten en de verhuur van ov-fietsen. Een woordvoerder heeft laten weten dat het ging om een internationale storing bij Microsoft Azure, waarvan NS gebruik maakt.

Het was door de storing een paar uur niet mogelijk om de reisplanner te gebruiken, op stations een ticket te kopen of een ov-fiets te huren. De borden met reisinformatie op de stations deden het nog wel. Ook de poortjes op stations bleven functioneren.

Reizigers konden nog wel hun reis plannen via 9292.

Microsoft Azure heeft kuren

Microsoft onderzoekt de meldingen van problemen met de toegang tot Microsoft 365-diensten en zijn cloudplatform Azure, meldt het techconcern. Het bericht volgt op een forse toename van storingsmeldingen voor Microsoft. Op de site Downdetector.com, die meldingen van storingen bijhoudt, gaven ruim 20.000 mensen aan dat ze problemen hadden met Azure. Bij Microsoft 365 ging het om bijna 12.000 meldingen.

Microsoft zegt het internetverkeer voor de 365-diensten vooralsnog om te leiden naar "gezonde infrastructuur". Dit is volgens het bedrijf een kortetermijnoplossing. Het onderzoek naar de oorzaak van de storing loopt nog. 365 omvat programma's als maildienst Outlook, Teams en OneDrive. Maar er vallen ook zakelijke producten onder.

Veel bedrijven gebruiken Azure. Ook overheidsinstellingen steunen voor veel digitale diensten op het cloudplatform. Op zijn site met informatie over wijdverspreide Azure-storingen meldt Microsoft dat rond 17.00 uur (Nederlandse tijd) problemen ontstonden met de toegang tot de clouddiensten. De problemen leidden tot "verlies van sommige diensten".

Storing verholpen en oorzaak ontdekt

Microsoft zegt dat de wijdverbreide storing bij zijn platform voor clouddiensten Azure te wijten is aan een "onopzettelijke verandering" aan bepaalde instellingen. Het bedrijf heeft laten weten bezig te zijn met het herstellen van de oudst bekende goede instellingen, zodat de diensten weer kunnen functioneren.

Een woordvoerder van de NS laat weten dat de problemen inmiddels zijn verholpen. NS-diensten zoals de online reisplanner, de kaartautomaten en de verhuur van ov-fietsen zijn vanaf 20:45 uur dus weer te gebruiken. De woordvoerder verwacht dat de dienstregeling, die door de storing werd ontregeld, in de loop van de avond weer volgens planning verloopt.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.