
Brand
10 apr 2025, 21:11 - Update: 10 apr 2025, 22:22
De grote brand in een appartementencomplex aan de Umbriellaan in Heerhugowaard is inmiddels onder controle. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdagavond. De brandweer is nu bezig met het doorzoeken van alle woningen om te controleren of er nog slachtoffers zijn.
Bij de brand raakte één persoon gewond. Het slachtoffer is met rookinhalatie naar het ziekenhuis gebracht. Over de toestand van die persoon is nog niets bekendgemaakt.
Volgens de veiligheidsregio ging de brand mogelijk vooraf door een explosie. Het appartementencomplex bestaat uit huurwoningen en woningen voor begeleid wonen. In het pand wonen tientallen mensen.
De getroffen bewoners worden opgevangen in het gemeentehuis van Heerhugowaard. De brandweer blijft nog aanwezig voor nabluswerk en controle. De oorzaak van de brand wordt onderzocht door de politie.
Hart van Nederland/ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.