
112
4 jan 2024, 06:58 - Update: 4 jan 2024, 09:46
Een woonboot in Maastricht is in de nacht van woensdag op donderdag losgeslagen en tegen een brug aangekomen. Dat gebeurde op dezelfde plek waar woensdag een deel van een zogenoemde overlaatdam is weggespoeld, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
In de woonboot was dan ook niemand meer aanwezig. Alle woonboten in de betreffende kom tussen de Maas en de Zuid-Willemsvaart in de wijk Boschpoort zijn woensdag ontruimd.
Zowel de woonboot als de brug in de Stuwweg liep schade op. De woonboot ligt nog altijd tegen de afgezette brug aan. Waardoor de woonboot is losgeraakt, is nog onbekend. Volgens de zegsman zal het om een combinatie gaan van hoe die was vastgemaakt en het snelstromende water.
Bewoners van dertig woonboten zijn geëvacueerd en kunnen voorlopig niet meer terug. Ze maken zich grote zorgen, vertellen ze aan Hart van Nederland:

Woensdag sloeg door de harde stroming de 120 meter brede overlaat over een breedte van 50 meter kapot. Daardoor dreigden de woonboten scheef te gaan hangen. In totaal zijn daarop zo'n dertig boten ontruimd. Een overlaat is een verhoogde wand bedoeld om water tegen te houden, maar bij hoogwater mag er wel wat water overheen lopen. In totaal zijn woensdag zo'n dertig woonboten ontruimd.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.
ANP
Beeld: Track88
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.