Volg Hart van Nederland
Veroorzaker aanrijding A'dam CS niet vervolgd

Veroorzaker aanrijding A'dam CS niet vervolgd

112

30 jan 2018, 11:53

Link gekopieerd

De automobilist die op 10 juni vorig jaar op het Stationsplein bij Amsterdam Centraal Station diverse voetgangers aanreed, wordt niet vervolgd. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft besloten de zaak te seponeren, omdat er geen opzet in het spel was. Onderzoek heeft namelijk uitgewezen dat de man, een diabetespatiënt, onwel was geraakt door een te lage bloedsuikerspiegel. Door de aanrijding raakten zeven voetgangers, voornamelijk toeristen, gewond. Het incident deed veel stof opwaaien omdat vergelijkingen werden gemaakt met aanslagen in Europa, waarbij voertuigen op menigtes inreden. Uitgebreid onderzoek van de politie heeft echter aangetoond dat het een ongeval betrof. Volgens het OM kan de automobilist daarom geen verwijt worden gemaakt en is de zaak geseponeerd. De betrokkenen zijn hiervan op de hoogte gebracht.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.