Volg Hart van Nederland
Stuk minder plofkraken vorig jaar, zorgen bij banken blijft

Stuk minder plofkraken vorig jaar, zorgen bij banken blijft

112

6 mrt 2019, 17:51

Link gekopieerd

Het aantal plofkraken is vorig jaar met ruim 35 procent gedaald ten opzichte van 2017 en kwam uit op 42. Dat is het laagste aantal sinds 2012, aldus de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) woensdag. Naast de plofkraken waren er twee ramkraken en werd 1 keer geprobeerd om de geldautomaat met gereedschap open te maken. Ook werden vijf keer voorbereidingshandelingen voor een kraak geregistreerd.

Angst bij banken en bewoners blijft

Ondanks de daling houden banken grote zorgen over het geweld dat gepaard gaat met een plofkraak, aldus de NVB. Daarom blijven ze maatregelen nemen om te voorkomen dat plofkraken plaatsvinden, in nauwe samenwerking met onder meer de politie en het Openbaar Ministerie. Lees ook: Bewoners wooncomplex Zeist vrezen plofkraak pinautomaat: ”Je moet er niet aan denken” Niet alleen banken hebben last van plofkraken of pogingen daartoe. Ook bewoners die boven of in de buurt wonen van een pinautomaat zien de automaten liever verdwijnen. Bewoners moeten vaak midden in de nacht hun woningen uit zodra er een plofkraak wordt gepleegd op een pand waar een automaat zich bevindt.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2026 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.