112
25 feb 2020, 17:27
Er heeft dinsdagmiddag een schietpartij in Utrechtse wijk Overvecht plaatsgevonden. Volgens omstanders nam de politie een zwarte auto onder vuur nabij een winkelcentrum. De politie bevestigt aan Hart van Nederland dat er is geschoten in de Utrechtse wijk. Via Twitter laat de politie weten twee personen op heterdaad te hebben betrapt tijdens het plegen van een autokraak. Toen de verdachten wilden vluchten, probeerden ze in te rijden op politieagenten. Daarop heeft de politie meerdere waarschuwingsschoten gelost. Beide verdachten zijn inmiddels aangehouden door de politie.
Op de parkeerplaats van het winkelcentrum zijn er meerdere kogelhulzen gevonden. Waarom er is geschoten en waarom de krakers probeerden te vluchten, is onduidelijk. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in naar de toedracht. "Maar de politie schiet nooit zomaar", aldus een woordvoerder van de politie. Omstanders melden via Twitter dat het parkeergebied bij winkelcentrum Overvecht volledig is afgezet. De schietpartij trok veel bekijks. Omwonenden en het winkelende publiek namen een kijkje achter het politielint.
Zojuist in Utrecht Overvecht: meerdere schoten gelost bij het winkelcentrum. Vannacht was het ook raak even verderop. (Video via huisgenoot.) #Utrecht #Overvecht pic.twitter.com/5CH4mViFyX
— William Spork ?? (@WillemSpork) February 25, 2020
De Utrechtse wijk werd in de nacht van maandag op dinsdag ook al opgeschrikt door het geluid van schoten. De politie kon toen twee verdachten aanhouden na het lossen van meerdere waarschuwingsschoten.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.