
112
11 mrt 2019, 13:06
Bewoners van het Gelderse dorpje Scherpenzeel zijn zondagnacht opgeschrikt door een plofkraak. Die werd rond 03:00 uur gepleegd op een geldautomaat aan de Dorpsstraat. "We werden wakker van een hele harde knal", vertelt een getuige, die graag anoniem wil blijven. "Mijn vriend is gelijk uit bed gegaan en heeft de politie gebeld." Vanuit huis ziet het stel hoe twee mannen na de explosie hun slag slaan: "Eentje stond op de wacht en de ander pakte het geld, sprong achterop de scooter zonder licht en gingen ervandoor."
Pas nadat de daders zijn gevlucht, wordt duidelijk hoeveel schade de plofkraak heeft aangericht. "Toen ze weg waren zijn we naar buiten gegaan en toen zagen we het front van de pinautomaat echt tien meter liggen en wat briefgeld op straat. Een ravage gewoon."
De politie is nog naar de daders opzoek. Wel is op de kruising Lindenlaan met de Gaslaan de scooter gevonden waarmee het tweetal zou zijn gevlucht. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet ter plekke onderzoek, omdat er vermoedelijke explosieven bij de scooter zijn gevonden. https://twitter.com/POL\_Scherpenzl/status/1104947429982523392
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.