112
18 juni 2018, 07:29
De rechtbank beslist maandag over een verbod op de motorclub Satudarah. De club handelt volgens het Openbaar Ministerie (OM) in strijd met de openbare orde en heeft een subcultuur ontwikkeld die geweld verheerlijkt. Volgens het OM lopen er momenteel tientallen strafrechtelijke onderzoeken tegen leden van Satudarah. Justitie moest in de zaak bewijzen dat Satudarah een vereniging is en dat de strafbare feiten vanuit de vereniging worden gepleegd.
De zaak is juridisch gecompliceerd omdat een verbod inbreuk maakt op het grondrecht van vrijheid van vereniging. Enkele jaren geleden werd wel pedofielenvereniging Martijn verboden en in een soortgelijke procedure tegen Badidos gaf de rechter het OM gelijk. Omdat de hogerberoepszaak tegen dat verbod nog loopt, geldt het nog niet. Het OM wil ook een verbod op de motorclub Hells Angels. Satudarah is een van oorsprong Molukse motorclub die ongeveer honderd 'chapters' in binnen- en buitenland heeft. ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.