112
28 aug 2021, 23:36
Wat is er met de vermoorde Wies Hensen uit Budel gebeurd? De politie hoopt al 32 jaar lang antwoord te krijgen op die vraag. Daarom zet ze zaterdag een uniek middel in: door middel van een VR-bril kunnen mensen rondkijken op de plaats delict.
"Daar ligt ook het lichaam, een pop. Het lijkt levensecht, dat kan confronterend zijn", vertelt politiewoordvoerder Dion Luijten. Als je de VR-bril opzet, ga je even terug naar woensdag 30 augustus 1989. Een naakte vrouw ligt dood in een opgedroogde greppel langs de Loonderweg in het Valkenswaardse dorpje Dommelen. Het is de 32-jarige Wies Hensen uit Budel, die de avond ervoor verdween na een bezoekje aan de kermis in haar dorp.
Ze blijkt gewurgd en waarschijnlijk ook seksueel misbruikt. De dader heeft de politie nooit gevonden. Daarom doet ze dit jaar opnieuw een poging om de dader te vinden. De beloning voor de gouden tip is verhoogd naar 30.000 euro.
Komende week staat de politie op de kermis van Budel om mensen via een VR-bril de plaats delict te laten zien. Die is nauwkeurig nagebootst en gereconstrueerd met speciale fotoapparatuur. "Je kunt je op alle objecten focussen, dan komt er een collega van de forensische opsporing in beeld die iets vertelt over het spoor", zegt Luijten.
De plaats delict is niet alleen op de kermis te zien, de politie heeft ook interactieve video's geplaatst op YouTube.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.