Volg Hart van Nederland
Pedoactivist Nelson M. mag kinderpornoproces in vrijheid afwachten

Pedoactivist Nelson M. mag kinderpornoproces in vrijheid afwachten

112

19 mei 2021, 15:55

Link gekopieerd

De bekende pedoactivist Nelson M. uit Lelystad mag zijn rechtszaak over het bezit van 10.000 afbeeldingen met kinderporno in vrijheid afwachten. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank in Rotterdam woensdag bepaald, zo bevestigt een woordvoerder van de rechtbank berichtgeving van Omroep Flevoland en RTL Nieuws.

Hij moet zich in afwachting van zijn proces opnieuw aan strenge voorwaarden houden, zegt een woordvoerster van het OM. M. werd maandagavond laat opgepakt in Nederland op basis van een aanhoudingsbevel omdat hij zich niet aan eerdere voorwaarden had gehouden door naar het buitenland te vertrekken. Hij stond daarom internationaal gesignaleerd.

Tweede kans

Het OM vroeg de raadkamer van de rechtbank om de schorsing van het voorarrest op te heffen, zodat M. weer in de gevangenis zou belanden, maar dat verzoek wees de raadkamer woensdag af. "Hij heeft een tweede kans gekregen. Voor zijn vervolging en proces heeft dit verder geen gevolgen", reageert het OM.

M. werd in februari vorig jaar in Lelystad aangehouden op verdenking van het bezit van kinderporno. Hij werd opgepakt in het kader van een onderzoek dat justitie heeft ingesteld naar mogelijk nieuwe activiteiten van de verboden pedofielenvereniging Martijn.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.