Volg Hart van Nederland
Pand aan winkelstraat Nieuwendijk deels ingestort, straat weer open

Pand aan winkelstraat Nieuwendijk deels ingestort, straat weer open

112

1 mei 2021, 11:21 - Update: 1 mei 2021, 13:29

Link gekopieerd

In de winkelstraat Nieuwendijk in het centrum van Amsterdam is zaterdagochtend een deel van een pand ingestort tijdens werkzaamheden. De winkelstraat werd kort afgesloten, maar is inmiddels weer vrijgegeven.

Volgens een woordvoerder van de brandweer betreft het een deel van een achtergevel en een gedeelte van de verdiepingsvloer. Daarmee is het hele achterhuis ingestort. Drie aanwezige bouwvakkers konden het pand tijdig verlaten. Er zijn geen gewonden gevallen. Omliggende woningen en winkelpanden in de buurt werden uit voorzorg ontruimd. Een groot deel van de Nieuwendijk werd afgezet. Het ingestorte pand bevindt zich in de buurt van de Martelaarsgracht. Het is nog niet bekend wat de oorzaak is geweest van de instorting.

Onderzoek naar instortingsgevaar

De afdeling bouw- en woningtoezicht van de gemeente doet onderzoek naar meer instortingsgevaar en de stabiliteit van het gebouw. De brandweer is rond 10.00 uur gealarmeerd. Het is nog niet bekend wat de oorzaak is van de instorting.

De Nieuwendijk bevindt bij de Dam en bevindt zich in het verlengde van de Kalverstraat. De straat is een van de oudste winkelstraten van de stad.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.