
112
17 mrt 2024, 14:29
In de Efteling is zondag opnieuw een granaat uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. Dat bevestigt een woordvoerder van het pretpark aan Hart van Nederland. De attractie Droomvlucht ging daarom uit voorzorg dicht.
De granaat werd gevonden achter de schermen bij parkshow Raveleijn. De attractie Droomvlucht, die ernaast, ging daarom rond 11.30 uur uit voorzorg dicht. Ook een naastgelegen parkeerterrein voor personeel werd tijdelijk gesloten. De parkshow hoefde niet dicht, omdat daar tijdens de winter geen shows zijn.
Een specialist heeft de granaat onderzocht. Volgens een woordvoerder van de Efteling is het object klein en niet gevaarlijk. "Er bleek geen risico te zijn, dus daarom hoefden de attractie en het parkeerterrein niet lang dicht", aldus de woordvoerder.
Maandag zal de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) het voorwerp ophalen.
Afgelopen week kwam er tijdens werkzaamheden ook al een granaat tevoorschijn naast het kasteel van Doornroosje, in het Sprookjesbos-deel van het park. Een groot deel van het park werd na de vondst afgesloten voor publiek.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.
Beeld: ANP/Damian
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.