Terug

Volg Hart van Nederland
OM moet mogelijk tienduizenden flitsboetes terugbetalen

OM moet mogelijk tienduizenden flitsboetes terugbetalen

112

21 juli 2018, 09:17

Link gekopieerd

Tienduizenden weggebruikers zijn dit en vorig jaar ten onrechte bekeurd op de A29 bij Heinenoord. Het Openbaar Ministerie onderzoekt of alle flitsboetes moeten worden terugbetaald, meldt het AD. Een automobilist vocht met succes zijn snelheidsovertreding aan bij de rechter. Het Openbaar Ministerie moet hem 113 euro terugbetalen. Volgens de rechter werd de man ten onrechte geflitst bij hectometerpaal 14.7 op de A29, omdat door de kromming in de weg de radarmeting onmogelijk juist kan zijn.

Soortgelijke bekeuringen ongeldig

Dat kan betekenen dat tienduizenden soortgelijke bekeuringen ongeldig zijn, zegt advocaat verkeersrecht Hans van Riet in de krant. Het OM beraadt zich nog of het alle boetes terugbetaalt of in beroep gaat. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.