Volg Hart van Nederland
OM eist 12 jaar cel tegen douanier voor invoer 1500 kilo cocaïne

OM eist 12 jaar cel tegen douanier voor invoer 1500 kilo cocaïne

112

24 juli 2020, 12:29

Link gekopieerd

Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen douanier Hassan O. omdat hij betrokken zou zijn geweest bij de invoer van 1516 kilo cocaïne in de Rotterdamse haven. Begin vorig jaar werd de bewuste lading onderschept. De drugs zaten verstopt in een container met mango's uit Brazilië. De 39-jarige O. zou de container, nog voordat het schip was afgemeerd, in de systemen hebben aangemerkt als ‘gecontroleerde container zonder bijzonderheden’. Hierdoor konden anderen de lading ongehinderd ophalen. Volgens het OM gaat het om "het topje van de ijsberg". Uit berichten in de versleutelde telefoon van de Rotterdammer blijkt dat hij dit veelvuldig heeft gedaan.

'Verwerpelijk'

De officier van justitie spreekt van "uiterst schrijnend" handelen. "Verdachte is aangesteld als ambtenaar om onze grenzen te beveiligen tegen deze kwalijke invloeden van buiten. Het is meer dan verwerpelijk dat hij die beveiliging juist heeft ondermijnd", aldus de officier van justitie. De rechtbank Rotterdam doet over twee weken uitspraak. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.