Volg Hart van Nederland

Nederlands slachtoffer Praag blijft in ziekenhuis, wel buiten levensgevaar

112

22 dec 2023, 10:50

Link gekopieerd

De Nederlandse man die gewond raakte bij de schietpartij in een universiteitsgebouw in Praag is buiten levensgevaar. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdagochtend.

Volgens de woordvoerder ligt de man nog wel in het ziekenhuis. Over de identiteit van de man wil het ministerie om privacyredenen niets kwijt. Ook wil de zegsman om diezelfde reden niets zeggen over de reden waarom de man in Praag was.

Vijftien doden

Donderdagmiddag werd Praag opgeschrikt door een schietpartij op de Karelsuniversiteit. Daarbij kwamen vijftien mensen om het leven en raakten 25 mensen gewond, van wie tien zwaargewond. De schutter, David Kozák, die volgens de Tsjechische politie student was aan de Karelsuniversiteit, kwam zelf ook om het leven.

Het beste van Hart van Nederland? Volg ons op WhatsApp of Threads

Wil je dagelijks op de hoogte worden gehouden van de mooiste en meest indrukwekkende verhalen van Hart van Nederland? Meld je dan aan voor ons WhatsApp-kanaal, via deze link of volg ons op Threads, hier te vinden.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.