Volg Hart van Nederland
'NAM moet binnen 48 uur maatregelen voorstellen'

'NAM moet binnen 48 uur maatregelen voorstellen'

112

8 jan 2018, 20:24

Link gekopieerd

De NAM moet binnen 48 uur de aardbeving in Groningen analyseren en maatregelen treffen. Dat eist de Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). De aardbeving nabij Loppersum had een kracht van 3,4. Uit een eerste analyse van SodM blijkt dat de beving zo zwaar was dat er ingegrepen moet worden, stelt het toezichtsorgaan. “Bewoners kunnen deze beving zwaarder hebben gevoeld dan die van 2012 in Huizinge." Het orgaan meet de kracht van de aardbeving in de grondversnelling. Hoe hoger dit is, hoe meer de grond schudt en hoe groter de schade is. “De gemeten grondversnelling (0,116 g) zorgt ervoor dat het hoogste niveau uit het meet- en regelprotocol bereikt is: het interventieniveau.” In juli van 2017 zijn er afspraken vastgelegd in het zogeheten Meet- en regelprotocol. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.