Volg Hart van Nederland
Museumplein in Amsterdam krijgt cameratoezicht vanwege rellen

Museumplein in Amsterdam krijgt cameratoezicht vanwege rellen

112

1 feb 2021, 19:19 - Update: 3 feb 2021, 14:44

Link gekopieerd

Op en rondom het Museumplein in Amsterdam komen camera's te hangen. Burgemeester Femke Halsema heeft dat besloten vanwege de "ordeverstorende bijeenkomsten" van de afgelopen drie zondagen.

Bij die niet toegestane demonstraties werden meer dan 300 mensen aangehouden en moest de politie grootschalig worden ingezet.

Afgelopen zondagmiddag waren op het Museumplein in totaal zo'n 600 mensen aanwezig. De politie moest hier voor het derde weekend op rij in actie komen om de mensen van het plein te verwijderen. De driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) had namelijk besloten dat de demonstratie niet was toegestaan.

Cameratoezicht

De camera's blijven tot 29 maart. De komende tijd zijn er namelijk opnieuw oproepen gedaan om te demonstreren, of om op bepaalde tijden samen te komen op het plein.

"Het inzetten van cameratoezicht is een belangrijke aanvulling op de bestaande maatregelen ter handhaving van de openbare orde, het verhogen van het veiligheidsgevoel van de bewoners en ter voorkoming van strafbare feiten die invloed hebben op de orde en rust in dit gebied", aldus Halsema.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.