Volg Hart van Nederland
Rechtbank wijst verzoek tot aanhouden zaak dood Koen Everink af

Rechtbank wijst verzoek tot aanhouden zaak dood Koen Everink af

112

8 mei 2017, 11:55

Link gekopieerd

Ex-tenniscoach Mark de J. moet zich komende week vier dagen lang verantwoorden voor de dood van Koen Everink. Hij wordt ervan verdacht de zakenman vorig jaar maart met meerdere messteken om het leven te hebben gebracht. Zelf ontkent de voormalig coach van tennisser Robin Haase in alle toonaarden. De rechtbank Utrecht heeft maandag, dinsdag, woensdag en donderdag gereserveerd voor de zaak. De strafeis van het Openbaar Ministerie wordt op dinsdag verwacht. Met misdaadverslaggever Gerlof Leistra kijken we vooruit naar de aankomende dagen.

'Halfbakken onderzoek' Het onderzoek naar de moord op zakenman Koen Everink is ''halfbakken" uitgevoerd. Dat zegt de advocaat van Mark de J., verdachte in die zaak, tenminste. De inhoudelijke behandeling van de rechtszaak, die maandagochtend begon, moet daarom naar zijn meing uitgesteld worden. De rechtbank moet zich nu buigen over het verzoek van de advocaat van de voormalige tenniscoach. De verdediging heeft al vaker om uitstel gevraagd, zodat er meer onderzoek gedaan kan worden. Ook zijn er twee wrakingsverzoeken gedaan in aanloop naar de inhoudelijke behandeling, omdat De J. en zijn advocaat vrezen dat de zaak niet eerlijk wordt behandeld. De advocaat overweegt nu de verdediging neer te leggen, hij beraadt zich daar op. Later maandag wordt duidelijk wat hij besluit. DNA-sporen De ex-coach van tennisser Robin Haase ontkent ten stelligste iets met de gewelddadige dood van Everink te maken te hebben. Zijn advocaat betoogde maandag dat er niet voldoende onderzoek is gedaan naar DNA op onder meer de kleding van Everink, in diens woning en in de auto van De J. Er zouden namelijk ook nog onbekende sporen zijn die de theorie van de 30-jarige coach zouden ondersteunen dat Everink is vermoord door onbekende mannen, terwijl De J. zelf ontvoerd was. De rechtbank Utrecht heeft maandag, dinsdag, woensdag en donderdag gereserveerd voor de zaak. Gokschuld Koen Everink werd maart vorig jaar door meerdere messteken gedood in zijn huis in Bilthoven. Zijn dochtertje vond zijn lichaam de volgende dag. De J. was die avond bij Everink thuis geweest. De twee waren volgens de tenniscoach bevriend en zij gokten regelmatig samen. De J. had een forse gokschuld bij de zakenman. http://www.kijk.nl/video/GwBH7LmqEu7u?autoplay=0 https://twitter.com/PieterHVNL/status/861497823589793792 https://twitter.com/PieterHVNL/status/861496800859103232 https://twitter.com/PieterHVNL/status/861497472891408384

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.