Volg Hart van Nederland
Meer meldingen online kinderporno bij politie

Meer meldingen online kinderporno bij politie

112

7 feb 2018, 12:48

Link gekopieerd

Het aantal meldingen van online kinderporno en -misbruik bij de politie is fors gestegen: van ongeveer 3.000 in 2014 naar bijna 18.000 vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers die minister Ferd Grapperhaus naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Grapperhaus wil vanwege de stijging van het aantal meldingen de aanpak verbeteren. Zo moet er meer worden gedaan aan preventie. Het gaat dan bijvoorbeeld om voorlichting om de “seksuele weerbaarheid van jongeren” te verbeteren. Volgens de minister is door de groei van het aantal meldingen bij de politie het risico gegroeid dat “belangrijke zaken en dus slachtoffers worden gemist”. De politie gaat volgens hem bekijken wat nodig is om goed te kunnen blijven bepalen welke zaken in aanmerking komen voor opsporingsonderzoek. Tekst en foto: ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.