Volg Hart van Nederland

Hof Amsterdam begint aan proces moord advocaat Wiersum

112

24 jan 2023, 07:32

Link gekopieerd

Het gerechtshof Amsterdam begint dinsdag in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol aan het proces in hoger beroep tegen de twee mannen die advocaat Derk Wiersum zouden hebben vermoord. De rechtbank veroordeelde het tweetal in 2021 tot dertig jaar cel, na een eis van het Openbaar Ministerie tot levenslang. Wiersum (44) was een van de advocaten van de kroongetuige in het nog steeds lopende liquidatieproces rond Ridouan Taghi.

Wiersum werd op 18 september 2019 bij zijn woning Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten, toen hij net in de auto was gestapt om naar zijn werk te gaan. De moord sloeg in als een bom. In maart 2018 was de broer van kroongetuige Nabil B. al doodgeschoten, enkele dagen nadat het Openbaar Ministerie het bestaan van de deal met B. had bekendgemaakt. In juli 2021 volgde de derde geweldsdode in de directe omgeving van de kroongetuige: Peter R. de Vries, die optrad als zijn vertrouwenspersoon, werd in het centrum van Amsterdam neergeschoten en overleed negen dagen later.

Toenmalig justitieminister Grapperhaus reageerde in 2019 woedend op de moord op Wiersum:

Minister Grapperhaus woedend over liquidatie Wiersum: 'Dit is een aanslag op onze rechtsstaat'
1:09

Minister Grapperhaus woedend over liquidatie Wiersum: 'Dit is een aanslag op onze rechtsstaat'

Taghi

Alom wordt aangenomen dat Taghi achter de moorden zit, om zich op 'verrader' Nabil B. te wreken. Er staat in dat verband echter nog niets vast. Het onderzoek naar een of meer opdrachtgevers loopt nog. In het liquidatieproces Marengo is vorig jaar levenslang geëist tegen Taghi.

De twee vermoedelijke uitvoerders, Moreno B. (34) en Giërmo B. (39), ontkennen dat zij advocaat Wiersum hebben vermoord. Evenals het OM hebben zij hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de rechtbank. In die procedure wordt een aantal getuigen gehoord. Onder meer het door ooggetuigen opgegeven signalement van de schutter is onderwerp van discussie, omdat dit niet zou overeenkomen met dat van de verdachten.

Het hof heeft tot en met 1 februari vijf zittingsdagen uitgetrokken voor de zaak.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.