
112
26 nov 2022, 13:31 - Update: 26 nov 2022, 14:18
Bij een woning aan de Patrimoniumstraat in Leerdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie geweest, waarschijnlijk door zwaar vuurwerk, bevestigt de politie na berichtgeving van RTV Utrecht. De 55-jarige bewoonster van het huis is ongedeerd en is elders ondergebracht omdat de woning dusdanig beschadigd is dat ze er niet kon blijven, aldus een woordvoerder van de politie.
"Het lijkt te gaan om zwaar vuurwerk, dat voor de voordeur tot ontploffing is gebracht", aldus de zegsman. De politie gaat met de bewoonster in gesprek om te achterhalen wat de reden voor de explosie geweest zou kunnen zijn.
Omliggende woningen hebben voor zover bekend geen schade. De politie start behalve forensisch onderzoek ook een buurtonderzoek en roept getuigen op zich te melden.
Volgens de politiewoordvoerder is er een ontwikkeling gaande "waarbij met enige regelmaat met zelfgemaakte explosieven rare fratsen worden uitgehaald". De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) becijferde in augustus dat het gebruik van dit soort zelfgemaakte explosieven toeneemt. "Dit baart ons zorgen, want zelfgefabriceerde explosieven, met onderdelen van vuurwerk zoals flitspoeder, kunnen erg instabiel zijn. De gevolgen kunnen enorm zijn", aldus de politiewoordvoerder.
Sjors Fröhlich, de burgemeester van de gemeente Vijfheerenlanden, waar Leerdam deel van uitmaakt, zegt over de explosie op Twitter: "Gelukkig geen persoonlijk letsel maar wat een klap moet dat zijn geweest. Omwonenden gesproken die rustig reageren. Niet normaal dit!"
ANP Beeld: Koen Laureij
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.