Volg Hart van Nederland
Excuus politie om zes keer sturen NL-Alert

Excuus politie om zes keer sturen NL-Alert

112

24 mei 2017, 21:39

Link gekopieerd

De politie Amsterdam heeft via Twitter excuses aangeboden omdat een NL-Alert eerder op de woensdagavond zes keer is verzonden. Dat was een technische storing, meldt de politie. Op sociale media was door sommigen verbaasd gereageerd op de inzet van zo'n NL-Alert. De waarschuwing was verstuurd "juist om overcrowding en dus gevaarlijke situaties te voorkomen", benadrukt de politie. De tekst luidde: "Kom niet meer naar Amsterdam. De binnenstad is vol. Kijk de wedstrijd van Ajax elders." De overheid zendt met een NL-Alert een bericht uit naar mobiele telefoons in de directe omgeving van een noodsituatie, wordt uitgelegd op de site crisis.nl, van het Ministerie van Veiligheid en Justitie. Een waarschuwing wordt ingezet bij levens- en gezondheidsbedreigende situaties, zoals een grote brand, een terroristische aanslag, of noodweer.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.