Volg Hart van Nederland

Dit staat er op het briefje van tramschutter Gökmen T.

112

1 juli 2019, 15:39

Link gekopieerd

Gökmen T. liet op 18 maart na de tramaanslag een briefje achter in zijn vluchtauto. Het was lange tijd onduidelijk wat er op het briefje stond. Vandaag las het Openbaar Ministerie de tekst voor. Bij de aanslag in Utrecht kwamen vier mensen om het leven. "Ik doe dit voor mijn geloof. Jullie maken moslims dood en willen ons geloof van ons afpakken. Dat gaat niet lukken. Allah is groot’’ stond er op het briefje dat in de vluchtauto van T. werd gevonden. Ook stond er een handgeschreven tekst op de geluidsdemper van zijn wapen. Opvallend: drie dagen eerder pleegde een rechtse extremist een aanslag op twee moskeeën Christchurch. Daarbij vielen 51 doden. De dader had ook handgeschreven teksten op zijn wapens.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2026 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.