Volg Hart van Nederland
Bronzen beeldendieven slaan toe in Breda en omgeving

Bronzen beeldendieven slaan toe in Breda en omgeving

112

29 juni 2017, 21:33

Link gekopieerd

In de afgelopen weken zijn al zeker tien standbeelden buit gemaakt in Breda en omgeving. De politie denkt dat het om bronzen beeldendieven gaat en is op zoek naar getuigen. Directeur Vanja Goossen van het Haesdrecht College in Kaatsheuvel ontdekte maandagmorgen dat het kunstwerk op het schoolplein gestolen was. Met een slijptol is ‘Het meisje kijkt naar de horizon’ boven de sokkel afgesneden. Slechts haar voeten staan er nog. Goossen hoopt dat het nog niet te laat is en dat het kunstwerk wordt teruggebracht door de dader(s). Ook bij kinderdagverblijf Bruintje Beer  in Kaatsheuvel is een bronzen beeld gestolen. Het kunstwerk ‘De Vogels’ lijkt ook met een slijptol afgesneden te zijn. Niet alleen in Kaatsheuvel, ook in Dongen, Oosteind, Raamsdonk ‘s-Gravenmoer en Breda is het de afgelopen weken raak geweest. De teller staat nu op tien beelden, waarvan twee poging tot diefstal. Het beeld ‘De Paradijsvogel’ uit Dongen is in Waspik teruggevonden. Een kilo brons levert tussen de 4 en 5 euro op. Volgens de politie loopt de schade op tot enkele honderden euro’s per kunstwerk.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.