Volg Hart van Nederland
Beveiligingscamera bij FVD-partijkantoor in Amsterdam na bekladding

Beveiligingscamera bij FVD-partijkantoor in Amsterdam na bekladding

112

14 mrt 2022, 23:11

Link gekopieerd

De gemeente Amsterdam zet dinsdag een beveiligingscamera neer bij het partijkantoor van Forum voor Democratie (FVD). Het pand is afgelopen tijd meerdere keren doelwit geweest van vernieling, maandag werden de voordeur en stoep nog ondergekalkt.

Afgelopen nacht werd een spandoek aan het pand aan de Herengracht gehangen met daarop foto's van FVD-partijleider Thierry Baudet en de Russische president Vladimir Poetin met een rood hart. Ook was het woord 'fascist' geschreven op de voordeur en de stoep voor het grachtenpand 'fascist'. De bekladding werd maandagochtend ontdekt.

Baudet liet daarna weten dat hij aangifte heeft gedaan. Hij noemt de bekladding een "trend" die "past in een patroon van bedreiging en demonisering". Volgens Baudet kan er door een "cancel culture" in Nederland "geen enkel normaal debat worden gevoerd" en "mag dit niet de toekomst worden in Nederland".

Wie er achter het vandalisme bij het FVD-partijkantoor zit is onbekend.

Hart van Nederland/ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.