112
3 okt 2021, 15:16
Bij de coronademonstratie in Amsterdam is een kleine groep demonstranten korte tijd ingesloten door de politie. Tegenstanders van het coronabeleid lopen zondagmiddag een mars door de binnenstad. De insluiting gebeurde ter hoogte van de Rozengracht.
Op een gegeven moment kreeg de politie zo'n twintig betogers in het vizier die volledig in het zwart gekleed waren en zwarte mondkapjes droegen. Omdat vermoed werd dat het om een groep tegendemonstranten ging werd besloten om ze in te sluiten. Daarop kwamen omstanders in verzet en probeerden tussen de politiebusjes door te dringen.
De omstanders werden door agenten teruggedrongen met wapenstokken, meldt een verslaggever ter plaatse, maar dat kan een politiewoordvoerder niet bevestigen. Uiteindelijk werd duidelijk dat de ingesloten groep bij het coronaprotest hoorde en mochten de demonstranten hun weg door het centrum weer vervolgen.
In Amsterdam wordt zondag opnieuw gedemonstreerd tegen de coronamaatregelen. De actievoerders verzamelden vanaf 12.00 uur op de Dam, waarna ze rond 13.20 uur vertrokken voor een mars door het centrum. Tijdens de stoet wordt veel vuurwerk met rookpluimen afgestoken. Hoeveel betogers er op de been zijn is niet duidelijk, mogelijk meer dan duizend.
ANP
Ja, ik wil graag wekelijks de nieuwsbrief van Hart van Nederland ontvangen met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren.
Meld je aan om wekelijks onze nieuwsbrief te ontvangen. Je kan je altijd uitschrijven. Persoonsgegevens worden verwerkt in overeenstemming met de Privacyverklaring van Talpa Network.