
112
31 mrt 2024, 17:35
Alex Manuputty weet het nog als de dag van gisteren. In februari 2022 werkte hij in de Apple Store in Amsterdam en werd hij een van de gegijzelden. De gijzeling in café Petticoat in Ede zaterdagochtend , haalde het trauma weer naar boven. "Dit is m'n grootste angst."
Een vriend van Alex vertelde hem zaterdagochtend wat er gaande was in Ede. "Ik wilde het niet horen. Het kwam allemaal weer terug", zegt hij tegen Hart van Nederland. "Het maakt me zo bang. Ik had het echt met die mensen te doen."
Zelf kreeg hij die beruchte dag in februari 2022 weinig mee van de gijzeling. "We zaten in een kast met hele dunne wandjes. Ik was bang dat de kogels die hij afvuurde op de politie terug zouden kaatsen", zegt Alex.
Ondertussen werd hij gekalmeerd door een onderhandelaar via de telefoon. "Die wist ons ruim vijf uur lang rustig te houden. Af en toe gaf hij aan wat de situatie was. Dat we bijvoorbeeld stil moesten zijn of moesten gaan liggen."
Het moment dat Alex uiteindelijk vrij kwam, vond hij heel "heftig": "We werden zo snel mogelijk weggehaald. Ondanks dat de dreiging zo zwaar was, was dat de mooiste ervaring die ik heb meegemaakt."
Alex is na de traumatische gebeurtenis niet goed opvangen, zegt hij. "Erkenning is belangrijk. Ik hoop dat de werkgever zijn werknemers van gisteren goed opvangt en er voor ze is. Ze gaan een periode door die niet fijn is."
Tot op de dag van vandaag heeft Alex last van wat er is gebeurd. "Ik heb moeite om naar een café te gaan of te reizen met het openbaar vervoer. Door de gijzeling in Ede zie je dat zoiets ook kan gebeuren in een café. Dat is m'n grootste angst."
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.




Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.