
112
30 nov 2022, 10:21
De 55-jarige man die dinsdag op Schiphol werd aangehouden bij een verdachte situatie, had geen gevaarlijke stoffen bij zich. Dat blijkt uit onderzoek van Defensie en de Milieuongevallendienst.
De man meldde zich die ochtend bij de balie van de Koninklijke Marechaussee en zei dat hij gevaarlijke stoffen bij zich zou hebben.
De reiziger werd aangehouden voor bedreiging en moest uit voorzorg door een zogeheten ontsmettingsstraat worden gehaald. Het was lang onduidelijk om welke stoffen het ging. Een deel van Schiphol Plaza werd voor een paar uur afgesloten vanwege een verdachte situatie.
Verschillende hulpdiensten kwamen naar Schiphol, zoals de brandweer. Ook een speciaal team van Defensie, de zogeheten CBRN Response-eenheid, werd opgeroepen. Deze eenheid is erin gespecialiseerd om gevaarlijke stoffen te identificeren met meetapparatuur, aldus de marechaussee.
Beeld: HFV
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.