Volg Hart van Nederland
8 jaar cel geëist voor voorbereiden aanslag

8 jaar cel geëist voor voorbereiden aanslag

112

19 okt 2017, 14:09

Link gekopieerd

Tegen de 31-jarige Jaouad A. is donderdag acht jaar cel geëist op verdenking van het voorbereiden van een terroristische aanslag. De Rotterdammer werd vorig jaar december opgepakt. In zijn huis en kelderbox werden een machinegeweer, munitie, zwaar vuurwerk en een vlag van Islamitische Staat (IS) gevonden. Volgens het Openbaar Ministerie was de man bezig met het voorbereiden van een aanslag. Op zijn computer werden onder meer honderden - vaak zeer gewelddadige - video's van IS gevonden. Ook had hij gezocht naar informatie over het maken van een bomgordel en staafbom. Op de telefoon van A. vond de politie meerdere chats over de gewapende strijd en beeldmateriaal uit IS-gebied. De Rotterdammer kon na informatie van de opsporingsdiensten worden aangehouden. "Gelukkig heeft deze verdachte zijn terroristische plannen niet kunnen uitvoeren. Na ontvangst van de informatie van de AIVD is door politie en justitie snel en tijdig ingegrepen. En is erger voorkomen", aldus de officier van justitie. A. zelf ontkent dat hij een aanslag wilde plegen. Het IS-materiaal had hij gelezen en bekeken voor "onderzoek", het vuurwerk was bestemd voor de verkoop en de Kalasjnikov AK47 was hij niet van plan te gebruiken, verklaarde hij eerder tegenover de politie. De zitting was in de extra beveiligde rechtszaal in Rotterdam.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.