Volg Hart van Nederland

Stéphane Kox wil naar de Formule 1

Sport

19 jan 2019, 22:47

Link gekopieerd

Vrouwen in de Formule 1, het is nog altijd een zeldzaam gegeven. Om kansen voor vrouwelijke coureurs in de komende jaren te vergroten start de internationale autosportfederatie FIA binnenkort met de Formule W, de hoogste raceklasse voor dames. Om hierin terecht te komen gaat de 25-jarige Stéphane Kox uit Eindhoven donderdag naar Oostenrijk om via vier zware selectiedagen een van de achttien stoeltjes te bemachtigen. Het wordt een lastige klus want ze is natuurlijk niet de enige dame die zo’n plekje wil. Ze strijdt namelijk tegen ongeveer 55 concurrenten, met allemaal dezelfde droom. Haar uiteindelijke doel? Strijden natuurlijk in de Formule 1 tegen Max!

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.