
Politiek
10 sep 2021, 11:50 - Update: 10 sep 2021, 19:21
Een flinke domper voor Defensie: van de duizenden nieuwe voertuigen die zijn besteld, mag een deel de openbare weg niet op. De vrachtwagens zijn namelijk hoger dan vier meter.
De nieuwe Scania Gryphus-truck is te hoog als die wordt gecombineerd met een specifieke container. Eerst dacht Defensie nog onder de vier meter te blijven. Maar uit nieuwe metingen blijkt dat het nieuwe voertuig van de krijgsmacht toch enkele centimeters te hoog is.
Een woordvoerder van demissionair minister van Defensie Ank Bijleveld zegt dat de leverancier dacht dat de wagen nog wat zou inzakken als er meer gewicht op zou liggen. Maar dat blijkt toch tegen te vallen.
Volgens Bijleveld gaat de leverancier proberen het probleem op te lossen. Ook gaat ze vragen aan de RDW (Dienst Wegverkeer) of er een uitzondering gemaakt kan worden voor de nieuwe trucks. Maar zo lang die uitzondering er niet komt, moeten de voertuigen binnen blijven.
In totaal zijn er 1600 vrachtwagens besteld. 550 daarvan zijn inmiddels geleverd, maar die kunnen dus niet de weg op. Het ministerie onderzoekt op dit moment wat precies de gevolgen zijn voor de werkzaamheden van Defensiepersoneel.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.