Volg Hart van Nederland
Baasjes bieden honden te huur aan: 'Voor al uw avondklok-wandelingen'

Baasjes bieden honden te huur aan: 'Voor al uw avondklok-wandelingen'

Politiek

19 jan 2021, 18:26 - Update: 5 feb 2021, 13:25

Link gekopieerd

Nog voor er een besluit is genomen over een avondklok, lopen mensen al vooruit op de mogelijke uitzondering voor mensen die de hond willen uitlaten. Baasjes zetten op sociale media massaal hun honden te huur om te laten zien hoe makkelijk het is om onder de avondklok uit te komen.

Volg het laatste nieuws over het coronavirus via ons liveblog.

"Bij mij is het eerder een ludiek ding", zegt Jeroen van Liempt tegen Hart van Nederland, die zijn Franse buldog Molly op Facebook te huur zette. Hij heeft niet veel vertrouwen in de werkbaarheid van de avondklok. "Het is totaal niet te handhaven, om bij vrienden te komen zou je dus gewoon de hond mee kunnen nemen."

En zo bieden meer mensen hun hondje aan. "Voor al uw avondklok wandelingen", schrijft Berry Jansen op Twitter. En Danny heeft zelfs al een tarief. "Onze hond is te huur voor 150 euro per avond."

Persconferentie over avondklok

Of de avondklok er daadwerkelijk komt en hoe uitzonderingen in dat geval geregeld gaan worden, wordt mogelijk woensdagmiddag bekend gemaakt tijdens een ingelaste persconferentie van het kabinet. Die persconferentie is vanaf 12:45 live te zien via Hart van Nederland op SBS 6, via deze site en via onze app.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.