Volg Hart van Nederland

Opnieuw aanhouding in onderzoek naar moord Peter R. de Vries

112

23 jan 2023, 17:23 - Update: 23 jan 2023, 17:57

Link gekopieerd

De Landelijke Recherche heeft vandaag in Tilburg een Nederlandse man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de aanslag op het leven van misdaadverslaggever Peter R. de Vries.

De Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten in Amsterdam. Negen dagen later overleed hij.

Politie en justitie vermoeden dat de maandag aangehouden man deel uitmaakt van het crimineel samenwerkingsverband dat zich bezig heeft gehouden met de moord – en de voorbereiding daarvan – op Peter R. de Vries.

Een jaar na de aanslag op De Vries, op 6 juli vorig jaar, stond heel Nederland stil bij zijn dood:

Jaar na aanslag op Peter R. de Vries: 'Ik herdenk hem elke dag'
1:57

Jaar na aanslag op Peter R. de Vries: 'Ik herdenk hem elke dag'

Over de identiteit van de verdachte is verder nog niets bekend. Hem zijn beperkingen opgelegd, wat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat.

De Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten in het centrum van Amsterdam. Negen dagen later overleed hij. De misdaadverslaggever was vertrouwenspersoon van Nabil B., de kroongetuige in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi de hoofdverdachte is. In 2018 werd B.'s broer Reduan doodgeschoten, in 2019 zijn advocaat Derk Wiersum.

Rechtszaak opnieuw

Vrijwel direct na de aanslag wist de politie Kamiel E. en Delano G., de twee vermoedelijke uitvoerders, aan te houden. Tegen dit tweetal eiste het OM vorig jaar juni levenslang. De rechtbank bepaalde op het laatste moment dat hun berechting opnieuw moet, onder meer in verband met de emigratie van een van de rechters.

Zij staan samen met vier anderen terecht, onder wie de man die de moord rechtstreeks zou hebben aangestuurd. In totaal zijn er nu acht verdachten aangehouden in het onderzoek naar de moord, van wie er zeven vastzitten.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.