
Dieren
5 okt 2021, 20:36 - Update: 6 okt 2021, 12:45
De walrus die vorige week gespot werd op de oever van de Zuiderpier in de haven van Harlingen is weer terug. Het lijkt erop dat het dier het goed maakt. De pier is door de dierenambulance afgesloten zodat bezoekers de walrus niet kunnen lastigvallen.
De walrus werd daar vorige week donderdag voor het eerst gezien, volgens deskundigen rustte het dier een poosje uit van haar zwemtochten. Op donderdagavond liet het dier zichzelf weer te water en zwom weg. Dierenartsen hoopten dat het dier weer onderweg was richting de Noordpool, waar walrussen thuishoren, maar nee dus.
Het dier, volgens kenners een vrouwtje, werd eerder ook in zee bij Schiermonnikoog en in Den Helder gespot. Het is zeker dat het om dezelfde walrus gaat, omdat ze wonden aan haar voorpoten heeft. Volgens dierenartsen zijn die wonden wel al aan het genezen.
Het is voor het eerst in 23 jaar dat er een walrus bij de Nederlandse kust werd gezien.
Beeld: Noormannen
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.