Volg Hart van Nederland
Criminelen dumpen lekkende vaten met drugsafval in Limburgse beek

Criminelen dumpen lekkende vaten met drugsafval in Limburgse beek

112

9 okt 2020, 11:21

Link gekopieerd

Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag zestien vaten met duizenden liters drugsafval gedumpt bij een afwateringskanaal in het Limburgse Neer. De giftige vloeistof is weggelekt in een beek. De vaten werden vrijdagochtend ontdekt bij een afwateringskanaal aan de Kanaaldijk. Het gaat om zestien vaten van elk 200 liter, in totaal is er dus 3.200 liter drugsafval gedumpt. Tien vaten waren nog vol, maar de overige zes zijn volgens de brandweer volledig leeggelopen.

Vaten in de beek

Een paar vaten lagen in het water langs de Kanaaldijk, anderen lagen op de weg en in de berm, omringd door plassen chemische vloeistof. Het afval is volgens de brandweer afkomstig van de productie van synthetische drugs. Lees ook: Zeeuws drugslab ontploft, 28 schapen en lammetjes omgekomen Het waterschap in Limburg waarschuwt boeren om hun dieren voorlopig niet uit de beek de Neer te laten drinken. De gemeente Leudal, waar Neer onder valt,  en het waterschap houden de kwaliteit van het water van de beek in de gaten. Een gespecialiseerd bedrijf zal de gedumpte vaten opruimen. Tekst: ANP Beeld: Waterschap Limburg

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.