Volg Hart van Nederland

Veel ongelukken met gasinstallaties in campers: 'Een klap, camper weg'

nieuws

5 juli 2018, 19:56

Link gekopieerd

Er gebeuren onnodig veel ongelukken met gasflessen in campers. De Nederlandse Kampeerauto Club pleit daarom voor een verplichte keuring van gasinstallaties. Op de A15 richting Gorinchem ging woensdag nog een camper in vlammen op door een ontplofte gasfles. Een ontploffing in een camper is normaal gesproken erg zeldzaam, maar een verplichte keuring kan een hoop ellende en levensgevaarlijke situaties voorkomen. Lees ook: Slecht begin van de vakantie: camper brandt uit op A15 Peter Soeteman uit Alblasserdam kent de risico's inmiddels als geen ander. Woensdag vond er een explosie plaats in zijn camper. Mogelijk veroorzaakt door een gaslek. "Een klap, camper weg. Totale verwoesting. Je herinneringen, alles is gemaakt met dit voertuig." Toch betwijfelt Soeteman of een verplichte keuring dit soort ongelukken voorkomt: "Campers die kosten gewoon heel veel geld, dus ik geloof nooit dat er mensen zijn die bezuinigen op hun gas."

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.