Volg Hart van Nederland
Opnamestop intensive en medium care VUmc vanwege resistente bacterie

Opnamestop intensive en medium care VUmc vanwege resistente bacterie

112

14 mrt 2018, 07:57

Link gekopieerd

Het VUmc in Amsterdam heeft voor 48 uur een opname- en uitplaatsingsstop ingesteld voor de afdelingen intensive care en medium care. De reden is een nieuwe besmetting met een ziekenhuisbacterie, zo meldt het ziekenhuis. Op de spoedeisende hulp kunnen daardoor tot donderdagavond geen ernstig zieke patiënten worden opgevangen. Het VUmc kampt al ruim twee weken met de zogeheten bacterie Acinetobacter baumannii, die resistent is tegen antibiotica. "Ondanks genomen strenge isolatiemaatregelen, intensieve schoonmaak en extra hygiënemaatregelen de afgelopen weken, zijn deze week helaas meer besmettingen aangetroffen", aldus het ziekenhuis in een verklaring. De bacterie veroorzaakt zelden een infectie, laat het ziekenhuis weten. Wie wel een infectie oploopt, heeft speciale antibiotica nodig. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.