Volg Hart van Nederland

Grapperhaus: 'Ik vind dit treurig en walgelijk'

Politiek

26 juni 2018, 16:05

Link gekopieerd

Minister Ferdinand Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) reageerde dinsdagmiddag woeden op de aanslag op het gebouw van De Telegraaf. "Ik vind het walgelijk. Je brengt er niet alleen mensen mee in gevaar, maar het bedreigt ook de journalisten die hun werk doen", zei hij. "Ik ben een enorme voorstander van het vrije woord, dat moet voorop staan. Ik vind het treurig en walgelijk", ging hij verder. "Journalisten moeten ongehinderd, zonder enige beperking, hun werk kunnen doen." Lees ook: Beelden aanslag Telegraaf: dader neemt zijn tijd voor de daad Op de vraag of er extra beveiliging moet komen voor (misdaad)journalisten antwoordde hij: "De officier, politie en burgemeester praten over wat er in Amsterdam moet gebeuren qua maatregelen. Ook ga ik in gesprek met de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) om te kijken welke maatregelen er eventueel nodig zijn."

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.