Volg Hart van Nederland
8 maanden cel geëist voor wapen op Zoetermeerse school

8 maanden cel geëist voor wapen op Zoetermeerse school

112

1 okt 2018, 17:50

Link gekopieerd

Tegen de achttienjarige jongen die afgelopen juni met een vuurwapen zijn school in Zoetermeer binnenliep, is maandag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van acht maanden geëist. De jongen kwam met het wapen de school aan het het Van Doornenplantsoen binnen en liet het aan verschillende medeleerlingen zien. Een van hen belde de politie, waarna hij werd aangehouden. Hij heeft bekend dat hij het wapen bij zich had. Waarom de jongen dat deed, wilde hij niet vertellen. Mede door die weigerachtige houding, heeft de officier van justitie een flinke straf tegen hem geëist. Lees ook: Leerling met vuurwapen op school opgepakt De jongen liep nog in zijn proeftijd van een ander door hem gepleegd strafbaar feit. Het Openbaar Ministerie eiste daarom dat hij van de zes maanden voorwaardelijke jeugddetentie die hem nog boven het hoofd hingen, er twee uit te voeren. De rechter doet over twee weken uitspraak. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.