Volg Hart van Nederland
Schadevergoeding voor verwijderde baarmoeder

Schadevergoeding voor verwijderde baarmoeder

112

22 nov 2017, 14:23

Link gekopieerd

Een gynaecoloog van het Limburgse VieCuri Medisch Centrum heeft zonder instemming de baarmoeder verwijderd van een Poolse vrouw (35) met kinderwens. Het ziekenhuis moet de vrouw nu een schadevergoeding van zo'n 33.700 euro betalen. Dit blijkt uit een uitspraak van de rechtbank in Limburg, waar De Limburger al eerder over berichtte. De destijds 35-jarige vrouw werd in augustus 2013 vanwege baarmoederklachten doorverwezen naar de gynaecoloog in het VieCuri ziekenhuis en stemde in met een operatie. Vanwege de taalbarrière had zij niet begrepen dat haar baarmoeder verwijderd zou worden. De arts had ook niet geïnformeerd naar haar kinderwens en of zij anticonceptie gebruikte. De vrouw zocht juist hulp omdat zij nog een kinderwens had. Pas na de operatie kwam zij er achter dat haar baarmoeder verwijderd was. De vrouw heeft al twee kinderen maar wilde met haar nieuwe man een gezin stichten.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.