Burgemeester Onno van Veldhuizen van Hoorn heeft vorige week een Duitse winkeldief in de kraag gevat, na ze eerst op filmische wijze te hebben achtervolgd in zijn auto.
Dit heeft de politie maandag bekendgemaakt. Van Veldhuizen zat in zijn auto toen hij plotseling een man achter een groep jongens aan zag rennen. De man sprong bij de burgemeester in de auto, zei hem dat de groep jongens kleding uit zijn zaak hadden gestolen en prompt gaf de burgemeester plankgas. Het duo wist een van de wegvluchtende jongens klem te rijden. De politie pakte later de andere dieven op.
Van Veldhuizen liet maandagavond weten geen moment te hebben getwijfeld over zijn optreden. ,,Dat gaat automatisch als je zoiets ziet gebeuren. De winkeleigenaar toonde met zijn achtervolging veel burgermoed en daar ging ik vanzelf in mee.”


