De 38-jarige Flóvin O. is maandag tot 42 maanden gevangenisstraf veroordeeld door de rechtbank in Amsterdam. Zijn straf is 6 maanden voorwaardelijk, wegens seksueel misbruik van een baby en bezit en verspreiding van kinderpornografie. Het OM had 4 jaar tegen O. geëist. Zijn straf pakt iets lager uit omdat de rechtbank hem op een enkel artikel vrijsprak. Het OM laat weten tevreden te zijn met de beslissing van de rechtbank. O. pleegde het misbruik samen met Robert M., hoofdverdachte in de Amsterdamse zedenzaak.
Een huisgenoot van O., Matthijs van der M. (33), krijgt 9 maanden cel, waarvan 3 maanden voorwaardelijk voor het maken en bezitten van kinderporno. De twee mannen deelden tot hun arrestatie begin vorig jaar een huis in Amstelveen.
Flóvin O. kwam na de arrestatie van Robert M., in december 2010, in het vizier van de politie. De mannen hadden via internet contact met elkaar en chatten over het misbruik van jonge kinderen. Robert M. bood O. tegen betaling van 50 euro de gelegenheid de baby in zijn woning te misbruiken. Dat gebeurde enkele maanden vóór M.’s arrestatie.
Volgens zijn advocaten zou O. niet gestraft moeten worden, omdat hij slaaf is geweest van zijn pedofiele geaardheid. Hij zou niet anders kunnen dan hij had gedaan. De rechtbank verwierp die redenering. ,,De rechtbank houdt hem niet verantwoordelijk voor zijn geaardheid, wel voor zijn gedrag.” De rechters hekelden het feit dat O. niets heeft ondernomen om het meisje dat hij later zou misbruiken uit handen van Robert M. te krijgen.
Twee kinderen in de zedenzaak krijgen een schadevergoeding. Robert M. is in mei veroordeeld tot 18 jaar cel en tbs. Hij heeft hoger beroep aangetekend.
Het Openbaar Ministerie maakte maandag bekend dat het Albert Drent niet zal vervolgen. Drent was eigenaar van kinderdagverblijf t Hofnarretje, waar Robert M. heeft gewerkt en kinderen heeft misbruikt. Eerder besloot het OM al af te zien van vervolging van Drent als medeverantwoordelijke voor het door M. gepleegde misbruik. De beslissing van maandag gaat over mogelijk door Drent opzettelijk verkeerd ingevulde lijsten met kinderen. Drent zei maandag “opgelucht” te zijn.
Een andere medewerker van t Hofnarretje, Edwin R., wordt ook niet vervolgd, aldus het OM maandag. R. was een collega van Robert M. en werd verdacht van onder meer het bezit van kinderporno. Het OM voorzag in zijn zaak dat een eventuele straf lager zou uitpakken dan de tijd die hij in voorarrest heeft gezeten.
Bron: ANP/Redactie




