De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit NVWA is maandagmorgen gestart met het rooien van bomen en struiken in de wijk Beuzenes in Winterswijk. Zo’n 300 bomen en struiken worden verwijderd, omdat een buurtbewoner anderhalve week geleden de Aziatische boktor in de tuin aantrof.
291 gewassen in een straal van 100 meter van de vindplaats worden vanaf maandag weggehaald. In het gebied blijven drie grote esdoorns staan. Boktorren zijn dol op deze bomen en de NVWA hoopt dat de esdoorns achtergebleven torren in de wijk lokken. In het najaar gaan de esdoorns alsnog tegen de vlakte, waarna de wijk vier jaar lang onder controle blijft.
De Aziatische boktor is niet inheems en kan grote schade aanrichten aan hout. Wanneer de boktor in Europese landen wordt gevonden, wordt hij direct uitgeroeid.



