De moeder van de 8-jarige, door haar vader naar Amerika ontvoerde, Katja Leendertz houdt het gezag over haar dochter in Nederland. Dat heeft de rechtbank in Arnhem besloten. Katja’s vader had de rechtbank verzocht hem dat gezag alleen te geven. Dat meldt de Telegraaf.
De Amerikaanse rechter had Katja’s vader in mei vorig jaar het gezag toegewezen, maar de rechtbank wil dit voor Nederland niet erkennen.
Vorig jaar heeft de vader Katja uit Ede ontvoerd en meegenomen naar Amerika. Daarmee heeft hij volgens de rechtbank de moeder en zijn dochter ernstige schade berokkend. Bovendien heeft hij grote onrust in de Nederlandse samenleving veroorzaakt.
De Nederlandse rechter had Katja’s moeder eerder juist alleen het gezag over Katja gegeven. Beide ouders kunnen niet tegelijkertijd het eenhoofdig gezag in Nederland uitoefenen, meldt de rechtbank. Katja woont nu bij haar vader in Amerika.




