HvNL live uitzending
Wateroverlast
Nieuws In Beeld

Poll

Drie wielrenners van toerclub De Trappers in Krabbendijke mogen geen koffiestop houden.
Loading ... Loading ...

Poll

Drie wielrenners van toerclub De Trappers in Krabbendijke mogen geen koffiestop houden.
Belachelijk, je fietst toch voor je plezier?81%
Het bestuur heeft gelijk: samen uit, samen thuis.19%
Loading ... Loading ...

27 november 2009 om 22:37
Afname gastouders door wetswijziging

Natascha Nijdam uit Drachten, moeder van twee dochters, zit diep in de problemen. Per 1 januari 2010 stelt de overheid allerlei nieuwe eisen aan gastouders, zoals een minimaal opleidingsniveau en een limiet aan het aantal kinderen dat mag worden opgevangen.

Gevolg is dat hierdoor het aantal beschikbare gastouders drastisch afneemt. Ook de gastouder van Natascha is niet meer beschikbaar. Ze heeft geen idee hoe ze voor elkaar moet krijgen dat haar kinderen volgend jaar worden opgevangen.

4 reacties op “Afname gastouders door wetswijziging”

nathalie 29 28 november 2009 om 06:21
nou mijn oppas en mijn noodoppas hebben allebei hoger nivo dan wat ze vragen en dat is mbo helpende nivo 2 en mijn beide gastouders hebben hoger dat dat ze vragen enne heeft nivo 3 en de andere is verpleegkundige en ze kregen beide een brief dat ze niet aan de eissen voldoen belachelijk ze zijn hoger dan ze vragen en het gastouder buro weet er geen antwoord op en ze snappen het zelf ook niet weet iemand waar ik me kan melden want mijn gastouder is wel geschikt kwa diploma,s en toch worden ze afgewezen
cindydh 27 november 2009 om 23:35
Ik ken het probleem. Mijn ouders passen op via gastouderbureau en die willen er nu ook mee stoppen. Ze willen geen studie meer en die gedwongen kosten voor die studie. Ze zijn al meer als 10 jaar actief als gastouder ook voor andere kinderen (nooit meer als 2 tegelijk) maar dat is blijkbaar niet genoeg. En dan die kosten als ouder die alsmaar omhoog gaan! Nog even en je werkt om het gastouderburo te kunnen betalen! Stoppen met werken en zelf voor mijn kinderen zorgen? Ja dat kan maar dan moet ik ook mijn huis verkopen. Het klopt toch allemaal al niet. Je buurvrouw kan thuis blijven en geld vangen omdat ze op je kind past maar als je zelf thuis blijft om voor je kind te zorgen krijg je niets! En dan al die regels....pffff. Ik dacht dat deze regering juist voor het gezin zou opkomen! Nou kom dan!!!
kiddyspace 30 november 2009 om 09:09
het diploma halen is geen studie en kan bij ons kosteloos. ik wil u graag helpen en aan u uitleggen. Wim Bakker directeur gastouderbureau Kiddy Space.
Dieuwertje 27 november 2009 om 23:21
Ik stop per januari met mijn studie Ik ben zag het nieuws op de televisie en het klinkt erg bekent. Ik ben beschikbaar! Mailen kan; dmvandermeer@hotmail.com