Onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag een geldautomaat van de Rabobank in Bataviastad in Lelystad opgeblazen. Dat meldt de politie. Of er ook iets is buitgemaakt, is niet bekend.
Rond 02:30 uur ramden de krakers met een personenauto een poort van het koopjesdorp. De geldautomaat achter de poort werd vervolgens opgeblazen. Na de kraak staken de mannen de auto in brand en gingen ze er vandoor. Op de vlucht voor de politie gooiden criminelen vanuit hun vluchtauto kraaiepoten op de rijbaan. Daardoor raakte één van de meerdere achtervolgende politie-eenheden de auto kwijt.
Inmiddels sloeg het vuur van de in brand gestoken ramauto over naar de gebouwen van Bataviastad, maar de brandweer kon een verder verspreiden van het vuur voorkomen. De schade aan de diverse gebouwen is aanzienlijk.
Vorige week werd geprobeerd een geldautomaat in Almere op een soortgelijke manier te kraken.

