Slachtoffers van loverboys en mensenhandel moeten beter worden beschermd. Daarom kwam minister Opstelten van Justitie donderdag met een actieplan.
Er moeten in het hele land meer opvangplekken komen, en loverboys moeten harder worden aangepakt. Toch is hulpverleningsinstantie Fier Fryslan kritisch: er zou juist meer geïnvesteerd moet worden in hulp en begeleiding van slachtoffers.
Wij spraken met Esther, een meisje dat al op haar twaalfde in aanraking kwam met loverboys. Na een strijd van bijna vijf jaar is het haar gelukt om uit dat circuit te ontsnappen. Dat gebeurde niet zonder slag of stoot. Verschillende keren werd ze via Jeugdzorg opgevangen in een instelling. Maar daar ging het misbruik en het geweld gewoon door.
Laatste update: 9 februari 2012 om 22:04

